Praleidžiu progą pasityčioti

2024 04 09

Praleidžiu progą pasityčioti

Kovo mėnuo Vilniaus lietuvių namuose buvo skirtas sąmoningumo didinimui BE PATYČIŲ ir prasidėjo gerais darbais. ,,Gerų darbų kalendoriuje” kiekvieną dieną skyrėme skirtingoms veikloms - nuo pasisveikinimo su kiekvienu sutiktu mokyklos bendruomenės nariu ir vaišinimo saldainiais iki padėkos ir komplimento draugui. Taip pat dalinomės ,,Geros savijautos receptais” ir pozityviais priminimais sau, kad kiekvienas esame ypatingas. Ketvirtadieniais, per ilgąsias pertraukas, mokiniai buvo kviečiami apsilankyti mokyklos bibliotekoje, kurioje susipažino su tai dienai skirta patyčių tema, formomis, priežastimis, dalyviais, pagalbos gavimo ir pasirūpinimo savimi būdais.Mokiniai diskutavo ir dalinosi turimomis žiniomis apie elektronines, žodines, fizines ir socialines patyčias. Visi užsukę į biblioteką turėjo galimybę sukti ,,Laimės ratą” ir atsakyti į klausimus, susijusius su patyčių tema, bei dalyvauti skirtingose veiklose, skatinančiose pagarbų ir draugišką tarpusavio bendravimą - nupiešti ir užrašyti žodį ,,monstrą”, parašyti gražų komentarą ir komplimentą, pabaigti komiksą sukuriant laimingą pabaigą, užduočių lape pažymėti draugišką ir nedraugišką elgesį, paskaityti ,,Vaikų linijos” informacinius lankstinukus, pasirašyti savijautos lentoje ,,Kaip aš jaučiuosi šiandien?”. Po diskusijų ir smagių užduočių mokinių laukė ,,saldi staigmena”.
Dėkojame visiems dalyvavusiems ir palaikiusiems, taip pat socialinėms pedagogėms Agnei Šaukeckienei ir Gabrielei Bartkienei organizavusioms prevencinį renginį ,,Praleidžiu progą pasityčioti”!