Štai ir baigėsi 5 dienų seminarų sesija „Lietuvių kalba ikimokykliniame ugdyme“

2024 04 09

Štai ir baigėsi 5 dienų seminarų sesija „Lietuvių kalba ikimokykliniame ugdyme“

Štai ir baigėsi 5 dienų seminarų sesija „Lietuvių kalba ikimokykliniame ugdyme“, skirta Klaipėdos krašto ikimokyklinio ugdymo pedagogams.

Seminarai vyko nuotoliniu (kovo 25, 27, 29 d.) ir kontaktiniu (balandžio 4, 5 d.) būdais. Juos vedė didžiulę patirtį turinčios lektorės: Vilniaus lietuvių namų Užsienio lietuvių švietimo skyriaus vyresniosios metodininkės ir  lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Vilma Vilkytė-Žemaitaitienė ir Greta Botyriūtė-Skiotienė; Trakų r. Rūdiškių gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Zita Bartkevičienė; Šalčininkų lopšelio-darželio „Vyturėlis“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Teresa Raginevič ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja Tatjana Laketčenko.
Nuotolinio darbo metu mokytojai sužinojo: kaip integruojant lietuvių kalbos veiklas kurti ilgalaikius ir savaitinius planus, kokia medijų įtaka vaiko kalbinei raidai, kas yra kibernetinis autizmas, kokie vaikų kalbinio ugdymo metodai pagal raidos etapus; dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse.
Dirbdami kontaktiniu būdu dalyviai buvo supažindinti su metodinės medžiagos talpyklomis, grafinio dizaino įrankiu „Canva“, naratyvinio žaidimo metodu. Taip pat diskutavo ir dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse.
Apibendrindami seminaro veiklas pedagogai pristatė savo susikurtus veiklų rinkinius.

Nuoširdžiai dėkojame organizatoriams, lektorėms ir visiems dalyviams!