Kompiuterinių žaidimų kūrimo dirbtuvės Vilniaus lietuvių namuose

2022 02 23

Kompiuterinių žaidimų kūrimo dirbtuvės Vilniaus lietuvių namuose

2022 m. vasario 23-25 dienomis Vilniaus lietuvių namuose 6a klasė mokėsi netradicinio dalyko, t.y. kurti kompiuterinius žaidimus. Šių kūrybinių dirbtuvių iniciatorės – MeMa (meno teisės, mano pareigos) projekto, skatinančio autorių teisių ir gretutinių teisiųapsaugą, dalyvės Natalija Dapkienė (anglų k. mokytoja) bei Rūta Zakarkaitė (lietuvių k. mokytoja). Projekto organizatorius – Meno avilys.

Mokyti kurti kompiuterinius žaidimus į mokyklą atvyko dirbtuvių vedėjai Simonas Vitkūnas, žaidimų dizaineris, ir Liudas Repkovas , programuotojas. Buvo naudojamas žaidimų kūrimo įrankis – GDevelon5. Šeštokams ši veikla buvo itin aktuali, nes žaidimai – dalis jų gyvenimo. Mokiniai noriai įsitraukė į veiklą: kūrė žaidimo turinį, žaidimo veikėjus, mokėsi kurti grafiką, animaciją, kaip pridėti garso efektų.

Šios dirbtuvės leido šeštokams pasijausti ne tik vartotojais, bet ir kūrėjais, turinčiais teisę į savo kūrinio ir jo naudojimo apsaugą. Supažindinimas su šiomis teisėmis mokinių laukia kitame projekto etape.